Menu

13 серпня стартує чемпіонат області з футболу: «Колос Городенківщини» поїде у Ямницю

У приміщенні ІФФФ відбулась організаційна нарада з президентами, керівниками футбольних клубів команд учасників обласних змагань з футболу сезону 2017-2018 років. З 26-ти футбольних клубів, які подали заявки на участь у обласних чемпіонаті та першості, на нараді були присутні представники 19-ти клубів, повідомляє WestNews із посиланням на сайт обласної федерації футболу.

На початку наради перший заступник голови, виконавчий директор ІФФФ Василь Сікора доповів присутнім, що 21 липня відбулось засідання Комітету з проведення змагань ІФФФ, на якому у відповідності до Регламенту змагань Івано-Франківської області з футболу сезону 2016-2017 років, згідно отриманим від футбольних клубів (команд) письмових листів-підтверджень та клопотань, було затверджено склад учасників першої ліги обласних змагань з футболу сезону 2017-2018 років у кількості 14-ти футбольних клубів (команд), а саме:

1. “Колос Городенківщини” (Городенка)
2. ФК “Калуш” (Калуш)
3. ФК “Галич” (Галич) – таку назву буде мати команда “Гал-Вапно” у наступному сезоні
4. “Карпати” (Брошнів-Осада)
5. ФК “Битків” (Битків)
6. “Тепловик-ДЮСШ №3” (Івано-Франківськ)
7. ФК “Турка” (Турка)
8. “Нафтовик” (Долина)
9. “Бескид” (Надвірна)
10. “Карпати” (Болехів)
11. “Вихор” (Ямниця)
12. НФК “Бурштин” (Бурштин)
13. “Покуття” (Снятин)
14. “Придністров’я” (Тлумач)

Чемпіон області “Карпати” (Коломия) у наступному сезоні буде виступати у чемпіонаті України серед аматорських команд, де від Івано-Франківської області може приймати участь не більше двох команд. У зв’язку з тим, що другий представник Івано-Франківщини “Оскар” (Підгір’я) знався з турніру, заповнити вільну вакансію було запропоновано призерам чемпіонату області – спочатку “Колосу Городенківщини”, а потім – ФК “Калуш”, при умові надання даними футбольними клубами гарантії та забезпечення участі своєї команди у чемпіонаті України серед аматорів та чемпіонаті області. Команда з Городенки відмовилась, а ось футбольний клуб з Калуша вирішив спробувати свої сили у національному аматорському чемпіонаті.

Для формування першої ліги на сезон 2017-2018 років, кількісний склад якої має складатись з 14-ти футбольних колективів, згідно Регламенту обласних змагань з футболу сезону 2016-2017 років (п. 5.17) до когорти 11-ти найсильніших футбольних клубів області мали долучитись переможець та “срібний” призер другої обласної ліги. На жаль, вже другий рік поспіль команда “Касова” (Бовшів) відмовилась від підвищення у класі. У підсумку, до першої ліги перейшла тільки краща команда першості – НФК “Бурштин”.

Згідно Регламенту обласних змагань з футболу сезону 2016-2017 років (п. 5.18) у випадку відмови команди другої ліги від переходу до першої ліги, це право надається команді, яка посіла у підсумковій турнірній таблиці другої ліги наступне місце після команди, яка відмовилася від переходу у першу лігу, та яка має відповідну для змагань чемпіонату області клубну інфраструктуру. Даною можливістю підвищитися у класі скористався тільки футбольний клуб “Покуття” (Снятин). Всі інші представники обласної першості від переходу у першу лігу відмовились.

Згідно Регламенту обласних змагань з футболу сезону 2016-2017 років (п. 5.19) у разі, якщо жодна команда другої ліги не виявила бажання прийняти участь в чемпіонату області серед команд першої ліги, то команда, яка посіла у підсумковій турнірній таблиці першої ліги 13-те місце має право в наступному сезоні виступати в обласних змаганнях серед команд першої ліги. Тому футбольний клуб “Придністров’я” (Тлумач) зберігає прописку у першому обласному ешелоні футбольних змагань.

Далі, з урахуванням побажань керівників футбольних клубів, відбулась процедура жеребкування календаря чемпіонату першої ліги сезону 2017-2018 років. Ігри дорослих складів будуть проходити по неділях. В першому турі, який стартує 13 серпня, пари команд мають наступний вигляд (першими вказані господарі):

ФК “Калуш” (Калуш) – “Бескид” (Надвірна)
ФК “Турка” (Турка) – “Карпати” (Болехів)
НФК “Бурштин” (Бурштин) – “Тепловик-ДЮСШ №3” (Івано-Франківськ)
“Нафтовик” (Долина) – “Придністров’я” (Тлумач)
“Вихор” (Ямниця) – “Колос Городенківщини” (Городенка)
ФК “Галич” (Галич) – “Покуття” (Снятин)
ФК “Битків” (Битків) – “Карпати” (Брошнів-Осада)

Вверх