Menu

БЛОГИ: Його Величність – Волейбол!

Згадуються 60-70-ті роки, коли чи не в кожному селі краю, особливо в святкові дні, проходили баталії з волейболу на звання кращої команди вулиці, чи кута. Це дійство збирало чи не всіх мешканців від малого до великого, а після обіду – на футбол! Саме ці види спорту були найбільш популярними та доступними для сільської молоді.

Його величність ВОЛЕЙБОЛ перебував в ті часи ще й недорогим видом – площадку для занять чи змагань можна було розмістити будь в якому куточку села. Обиралися звичайно місця з найбільш  масовим перебуванням людей – чи то на стадіонах, чи біля клубів, на шкільних спортивних куточках, а то й на пасовищах.

Закопали два стовпи, натягнули мотузку, та й шнурований м’яч коштував невеликі гроші (про те довго служив), і хто в чому на волейбол! Тренерами були більш маститі парубки, які хизувалися перед своїми коханими своїм авторитетом серед спортсменів. А зимою волейбол був королем сільського спорту в спортзалах, в той час футболісти гартували себе на вулиці, чого нажаль не бачимо сьогодні (футбол закорінився в тепличні умови).

Жодне районне свято молоді, чи спартакіади, не проводилися без волейбольних змагань в яких брали участь переможці зональних змагань, а в кубках кращі команди району. Серед яких були колективи з Гвіздця, Поточища, Вербівців, Серафинець, Чернятина, Олієво-Королівки, Чернелиці та інші. Рахувалися в області в свій час і з командою освітян району. В середині 60-тих у спортивній школі міста було відділення волейболу…

Та минав час, волейбол почав втрачати свої лідируючі позиції, навіть, в масовості. Завдяки любителям цього виду спорту і сьогодні в нашому краї починає набирати обертів. Часто проводяться різні турніри та кубки на які запрошуються й команди сусідніх районів в Незвиську, Чортівці, Росохачі, Глушкові, Серафинцях, Дубках, Чернелиці.

2016 рік поправу можна назвати роком відродження волейболу в краї. За цю справу взялася команда на чолі з любителем волейболу Любомиром Музичкою. В парку «Дружба» своїми руками та й за свої кошти ентузіасти обладнали майданчик для гри в пляжний волейбол. За це, слід подякувати Андрію Луговому та  Андрію Яхневичу, який є сьогодні дійсно активістом спорту в районі. Очільник ВО «Майдан» з своїми друзями прикладається і до організації та проведення як змагань з волейболу так і з гандболу, а також брав посильну участь в роботах пов’язаних з реконструкцією спортзалу ДЮСШ.

Саме тут, чи не на всі вихідні проводилися змагання як на першість міста, так і районного масштабів. Спортивна громадськість краю на одному зі своїх зібрань утворює свою районну федерацію волейболу та обирає Любомира своїм головою, тут же й створюють волейбольний клуб «ГОРОДЕНКА» та й вирішують про його участь в чемпіонаті області команд першої ліги.

Першочерговим завданням клубу сьогодні є – пошук оптимального складу команди з вихідців району, та удосконалення гри. В стартовому турі, що проходив в Івано-Франківську  наші краяни зуміли внести в свою скарбничку перші три очки, перемігши одного з лідерів команду з Тлумача.

Історичною подією в житті волейболу в краї, є проведення другого туру чемпіонату області  в якому брали участь команди волейбольних клубів з Марківців, Рожнева, Івано-Франківського медуніверситету та Городенки. Змагання проводилися в другому за розмірами в районі, нещодавно реконструйованому спортзалі Торговицької школи. Всі учасники змагань та організатори проведення, щиро завдячують дирекції школи за надання споруди з усіма вигодами та й місцевим уболівальникам за створення доброї атмосфери та підтримку команди наших краян.

В гості до села з відмінною інфраструктурою окрім спортсменів з’їхалися й шанувальники цієї чудової гри з навколишніх сіл, райцентру та  Івано-Франківська. Як і годиться на це святкове дійство не з порожніми руками прибули й відповідальні особи краю – голова райдержадміністрації Богдан Кобилянський та голова райради Іван Мандич, які подарували господарям сітки на ворота та м’ячі.

Відрадно, що й в цьому турі наша команда за яку виступали – Михайло Захарейчук, Віктор Костюк, Володимир Попович, Роман Буртник, Дмитро Дужня, Дмитро Ребрій, Степан Назарійчук та й Любомир Музичка, який був з високою температурою, зуміли знову здобути свої три очки. 

Ось результати ігор ІІ туру чемпіонату області що відбулися в Торговиці: Городенка – Рожнів (1:3), «Медуніверситет» - Марківці (3:1), Рожнів – «Медуніверситет» (2:3), Городенка – Марківці (3:1).

Перші кроки відродження волейболу в краї зроблено. Віриться, що до подальшого розвитку цієї прекрасної та доступної всім верствам населення гри прикладуться не лише самі ентузіасти окремих сіл та міста, а й громадськість всіх населених пунктів особливо початок має лягти на вчителів фізичного виховання та громадських інструкторів по спорту.

Та й керівництво газети «Край» повинне показати своє справжнє професіональне спортивне обличчя, адже район має жити не футболом єдиним чи тенісом! Так, саме до цього виду спорту, чомусь у Вас лежить душа (вже всі здогадалися чому) – одні і ті ж лиця на фотографіях, оголошення про змагання, широке висвітлення на «своїх» сторінках,  правда «ми – там де МИ»… 

Та виявляється й свій вид спорту висвітлюється по цьому ж принципу. Порівняйте, шановні, як висвітлили тенісні турніри що проходили в одні й ті ж терміни в Городенці та й у віддаленому селі краю!!! Можливо в Городенці  - РІВЕНЬ, а там… ??? А там, люди працюють за НАС і на НАС !!! Якщо б дехто у нас сьогодні дійсно був професіоналом та патріотом спорту, то й оголошення про волейбольний турнір було б на одній з сторінок газети. Саме цим ми б відірвали від комп’ютерів та привели б у спортзал не один десяток молодих і волейболістів, і тенісистів, і футболістів… 

                                                                          

Вверх