Menu

БЛОГИ: У якій сфері буде працювати простий український трудяга: від помічника до прораба

З кожним днем все більше українців можна побачити чи почути на просторах Великобританії. Кожен з них прибуває сюди у пошуках високооплачуваної роботи та кращого життя! Адже та ситуація, яка виникла в Україні (чи її постійно створюють) заставляє людей емігрувати!

У Лондоні дійсно непогані зарплати (мінімальна «чорна» денна зарплата в Лондоні = майже мінімальна місячна зарплата в Україні), а також є велика можливість спробувати себе абсолютно у будь-якій сфері. Тому у кожного і виникає питання: ким і де я зможу працювати у Лондоні? Ви повинні розуміти, що для того, щоб знайти файну роботу Ви повинні володіти хорошим знанням англійської мови або ж бути хорошим фахівцем у певній сфері. В такому випадку Ви маєте всі шанси, щоб знайти собі нормальну роботу.

Далі ми поговоримо, які етапи «кар’єрного росту» чекають на простого трудягу з України!

Кожен хлопець чи мужчина, який тільки-но прибув до Лондона, готовий взятись за будь-яку роботу, «лиш би нормально платили»! В основному всі мужики працюють на будовах. На початку досить легко буде знайти роботу різноробочим! Адже будов дуже-дуже багато: майже кожна вулиця ними забита. Так шо, приїхали у вихідні, а в понеділок вже йдете працювати «лейбором» (laborer – різноробочий). Організація роботи трішки відрізняється від нашої, однак, якшо на «сайті» (site – місце для забудови, об’єкт) працюють ще українці, литовці чи поляки, то зовсім скоро вивчите всю систему зсередини, якщо Ви не «патик» (loser – невдаха). Споглядаєте як люди працюють, починаєте заводити контакти, спілкуватись, їздити з об’єкта на об’єкт, з ранку до вечора! Однак, будете отримувати не так і багато; мінімально мали б дати від 50 фунтів. Але то цифра не орієнтир для кожного з Вас, не розчаровуйтесь одразу, вичитавши про ці «50 фунтів», адже все залежить від Вас: самих Вас, статусу в країні, рівня мови, знання певних робіт і харизми!

Далі система така: Ви собі працюєте, спостергіаєте як інші працюють, якими інструментами користуються, комусь шось помагаєте, комусь – ні. Потім прийде час, коли Ви вже трохи і попрацюєте на компанію, чогось навчитесь, то просите підвищити зарплату. Ще через певний час, удосконаливши свої вміння у певному напрямку (муляр, штукатур, столяр, електрик і т.д.), купляєте інструмент (бажано одразу хороший, так як прийдеться працювати ним довго, якшо Ви серйозно налаштовані), і просите ше більше грошей у боса, «формена» (foreman – бригадир) чи «сайт менеджера» (site manager – менеджер будови), то залежить від того, хто «рішає» скільки кому бос буде платити! Це Ви вже самі будете бачити)

От так, Ви, будете працювати-працювати, ставати професіоналом у будівельній сфері, незважаючи на те, що дома десь у шафі валяються Ваші університетські дипломи. А, мама колись говорила, щоб ТИ вчився!!!

Хочеться сказати, шо якщо Ви приїхали сюди молодим (18-25 років), то при великому бажанні Ви досить скоро опануєте певну будівельну професію, і з часом зароблятимете непогані гроші!

Адже багато-хто шукає саме людей з хорошими навиками і знанням роботи, а не кваліфікацією. Просто самі англійці, які мають ту ж кваліфікацію, просять за свою роботу багато грошей, а «наш брат» буде тішитись і 80-100 фунтами!

Зарекомендувавши себе, Ви можете піднятись по «кар’єрній драбині» і стати дуже крутим, наприклад, столяром чи то начальником! В останньому випадку Вам прийдеться взяти на себе чималу відповідальність і трохи треба буде ходити керувати і кричати на всіх) Отже, треба чіплятись за будь-яку можливість!

bandera-in.co.uk

Вверх